Zobrazeni vystrah

Při nahrávání obsahu došlo k problému. Zkuste stránku nahrát znovu. Pokud problém přetrvává, ujistětě se, že máte povolený Javascript a že používate podporovaný prohlížeč - více informací.

Zprávy


  19.6.2019

  Akce VODA JE ŽIVOT


  Můžete se s námi potkat na akci „Voda je život”.  Ve středu 26. června pořádá městská část Praha 2 akci s názvem Voda je život. Zacíleno je na Pražany a vše, co se vody týče: kvalita, zásoby, ale i zdraví a voda pro samotného člověka. Zváni jsou všichni bez věkového omezení. ČHMÚ bude prezentovat hydrologické a klimatologické měření. K dispozici bude interaktivní doplňovačka koloběhu vody v přírodě a své vědomosti můžete otestovat kvízem. Velkoformátové postery vám poskytnou spousty informací o vývoji klimatu, sucha a dalších řešených tématech.  4.6.2019

  Tisková zpráva


  Závod 106. AXA Primátorek:


  ČHMÚ zajistí informace o počasí.  Český hydrometeorologický ústav je opět součástí veslařského závodu, který má již více jak stoletou tradici. Společně se sportovně-marketingovou agenturou Raul se spolupodílí na zajištění servisu a bezpečnosti s ohledem na kvalitní závodní podmínky sportu v přírodě, předpovědi počasí. Předpovědi počasí budou organizátorům dodávány od pondělí 3. června, každý den budou upřesňovány a na závodní víkend je připraveno Centrální předpovědní pracoviště přinášet 24hodinový servis do místa závodu.


  Čtěte více.  3.6.2019

  Tisková zpráva


  Medardovské počasí:


  Jak moc deštivo bylo posledních 30 let?
  A jak se sucho před i po Medardu odrazí na vegetaci, přesněji na senoseči a otavoseči?  Dostatek srážek je důležitý pro růst a vývoj rostlin, ale při sklizni obilí a sena jsou významné i dny beze srážek. Nadbytek srážek může negativním způsobem ovlivnit průběh sušení sena a sklizně obilovin. V naší zprávě jsme spojili klimatologická data (období 1991 – 2018) s popisem stavu vegetace a vlivu chladného a deštivého počasí na zemědělské práce.


  Čtěte více.  28.5.2019

  Tisková zpráva


  Informace o změně formátu výstrah ČHMÚ


  Dne 29. 5. 2019 8:00 SELČ končí vydávání výstrah SIVS ČHMÚ na nebezpečné jevy v textové formě a ČHMÚ přechází výhradně na formát CAP (Common Alerting Protocol).

  CAP ČHMÚ je zpráva určená k předávání informací o nebezpečných meteorologických a hydrologických jevech, a to až na úroveň jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Na formát CAP přechází ČHMÚ v souladu s doporučením Světové meteorologické organizace WMO (www.wmo.int) a filosofií evropského výstražného systému Meteoalarm (www.meteoalarm.eu) poskytující nejdůležitější informace pro prevenci před následky extrémních projevů počasí očekávaných v rámci Evropy.


  Čtěte více.  2.5.2019

  Tisková zpráva

  Hodnocení testovacího měření různých typů malých senzorů kvality ovzduší na observatoři Tušimice:


  Cairclip (Cairpol, Francie), PMS 7003 (Plantower, Čína), OPC-N2 (Alphasense, Velká Británie)


  Český hydrometeorologický ústav se zapojil do testování přenositelných senzorů na detekci konkrétních znečišťujících látek. Obdobná testování proběhla v řadě dalších zahraničních společností, které se taktéž zaměřují na monitoring kvality ovzduší. Byla vypracována zpráva, která popisuje výsledky tohoto testování a přináší výhled do budoucnosti a možnosti užití těchto senzorů.


  Čtěte více.


  Zpráva a celé výsledky: viz příloha.>> Archiv

Mapa meteorologických výstrah

Sucho

Aktuality


  18.6.2019

  Konference Sucho 2014-2018

  ČHMÚ a Česká vědeckotechnická vodohospodářská společnost pořádají konferenci Sucho 2014-2018. Konference proběhne 18. června 2019 na Novotného lávce 5 v Praze 1 v sídle ČVTVHS. Jedná se o déle připravovanou konferenci, na které budou představeny dosavadní výsledky hodnocení současné dlouhé suché periody. Abstrakty příspěvků jsou k nahlédnutí zde. Sborník abstraktů bude vydán po ukončení konference.


  13.6.2019

  Zpravodaj ČHMÚ Ostrava 5-2019

  K dispozici je 5. číslo „Zpravodaje” roku 2019 s informacemi o počasí, teplotách, srážkách, hydrologické situaci a přehledu úrovně znečištění ovzduší v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v měsíci květnu. V tomto vydání přináší jako zajímavost informaci o Povodňové situaci v druhé dekádě května 2019.


  11.6.2019

  Kvalita ovzduší a rozptylové podmínky v ČR v květnu 2019

  Jaká byla kvalita ovzduší a jaké byly rozptylové podmínky v ČR v květnu 2019 zjistíte v měsíčních zprávách, které vydává Úsek kvality ovzduší ČHMÚ. Celé zprávy za květen 2019 naleznete zde.


  21.5.2019

  Snímky z družic MSG

  Nová verze prohlížeče snímků z družic MSG – NÁVOD ke stažení.


  20.5.2019

  Informace ČHMÚ k problematice 5G sítí

  Vyjádření družicového oddělení na základě intenzivního dotazování ze strany médií a veřejnosti.
  Viz příloha.


>> Archiv

Eumesat

13.10.2010

EUMITS (EUMETSAT's Invitation to Tender System

Stránky organizace EUMETSAT, zaměřené na přehled aktuálních i plánovaných tenderů v oblasti software, hardware a služeb.  Samotný seznam tenderů je volně dostupný, podrobnější informace jsou dostupné po bezplatné registraci. Viz rovněž nabídka míst v organizaci EUMETSAT. Vzhledem k tomu, že Česká republika je plným členem organizace EUMETSAT, mohou se české firmy nebo jednotlivci ucházet jak o zakázky, tak zaměstnání přímo, prostřednictvím uvedených stránek.